Tenis Malzemeleri ve Ekipmanları

Tenis; raket ve topla iki kişi arasında oynanan oldukça sevilen olimpik bir spor dalıdır. Kökenleri Ortaçağ Fransa’sına dayanır. İlk çıktığı zamanlar elle oynanan bu oyun bugünküne en yakın şeklini 1800’lü yıllarda İngiltere’de almıştır. Tenis bugün ise bir olimpiyat sporu olup, her seviyeden, her yaştan ve her ülkeden oyuncusu bulunmaktadır.
 
Tenis sporu refleks, takip ve vücut kaslarının gelişimi için oldukça önemli bir sporlardan sadece biridir. Ancak bu sporun da diğer spor dalları gibi gerekli kıldığı birtakım ekipmanları bulunur. Bu ekipmanları tanımak ve ekipmanlardan kendimize uygun olanını seçmek, tenisi daha rahat oynamamızı ve daha konforlu biçimde oynamamızı sağlar.
 

Tenis Ekipmanları Nelerdir ve Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tenise yeni başlayacaklar için en önemli tenis ekipmanıdır. Bir tenis oyuncusu raketini ancak deneyerek bulabilir. Tenis raketi; yaş, boy, vücut tipi, vücut dengesi vb. farklı opsiyonlara göre tercih edilebilecek bir üründür. Tenis raketi sporcunun bileğini yormamalı, oyundan zevk almasını sağlayacak bir şekilde olmalıdır. Burada tenis raketi ile önemli birkaç nokta vardır. Bunlar, raketin uzunluğu, ağırlığı, kavrama noktası, kafa şekli ve ipleri dikkat etmeniz gereken önemli kriterlerdir.

1. Tenis topu
2. Tenis Ayakkabısı
3. Tenis Çantası
4. Bileklik
5. Dizlik
6. Tenis Raketi