Pilates Malzemeleri ve Ekipmanları

Evde ya da spor salonunda pilates yapmak için gerekli olan malzemeler, en doğru şekilde seçilmelidir. Kişinin, kendisine uygun matı nasıl seçeceği, pilates yaparken ne giyeceği, pilates topu ve direnç bandı alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini iyi bilmesi gerekir. En uygun fiyatlar, en kaliteli pilates malzemeleri ve ekipmanları için www.sporvol.com.tr web sayfamıza bakmanızı öneririz.

Kasları Çalıştıran ‘Pilates Çemberi’

Ana kas grupları üzerinde etkili olan pilates çemberi; özellikle göğüs, kalça, karın bacak ve kol bölgelerindeki kasların çalıştırılmasında önemli rol oynar. Ağırlıklı olarak duruş çalışmalarında kullanılan ürün; kasları güçlendirerek, vücudunuz düzgün ve dengeli olmasına yardımcı olur. Bu ekipman, fizyoterapistler tarafından, duruş bozuklukları olan kişilere de tavsiye edilir.

Pilates Bandı

Kas geliştirme, esneme ya da forma girme antrenmanları için kullanılan pilates bandı; sertlik bandı, fitness bandı ve direnç bandı isimleriyle de bilinir. Güç egzersizlerinde kullanılmakla birlikte; ağırlık antrenmanları ile benzer fayda sunan ürün, kasları çalıştırır. Ayakta ve yatış pozisyonundaki hareketlerde kullanılabilen bu pilates ekipmanı; kol, kalça, omuz, abdominal, sırt ve gövde kaslarını güçlendirmede etkili bir yöntemdir. Dambıl’a göre daha hafif olmanın yanında aynı etkiye sahip olan pilates bantları, egzersizlerin kontrollü ve kademeli bir şekilde yapılabilmesine hizmet eder ve herkes tarafından uygulanabilir.