GÜNLÜK AYAKKABI ALIRKEN BUNLAR AKLINIZDA OLSUN

Bu yazımızda günlük ayakkabı seçini yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Konfor ve Estetiği Birlikte Değerlendirin

 

Günlük kullanım için ayakkabı seçerken modellerin albenisine mi kapılıyorsunuz?

Birbirinden şık modeller, satın alma kararı üzerinde baskın bir etkiye sahip olsa da, kararı sadece görsel tasarımın şekillendirmesine izin vermeyin, zira konu bundan daha fazlasını kapsıyor. Peki, Günlük Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Konfor, özellikle günlük ayakkabılarda son derece mühim hale gelmekte. Yoğunluğu ve temposu artan modern çağın modern insanı için gündelik hayatın kalitesi üzerinde konforun önemi büyük. Rahatlığı ön plana alıyorsanız, seçenekleri önce bu kriter üzerinden değerlendirip, sadece konfor kriterini karşılayan seçenekler arasında estetik değerlendirmesi yapabilirsiniz.

Rahatlık ayrıca sağlık konusuyla da doğrudan ilişkilidir. Ayağın doğal yapısını desteklemeyen ayakkabılar uzun süreli kullanımda kas ve iskelet sistemini olumsuz etkileyecek, duruş bozuklukları ve çeşitli ağrılara yol açacaktır.

 

 

Doğru Ayakkabıyı Seçebilmek İçin Bunlara Dikkat Edin

 

Ayakkabı seçiminin en basit gibi görünen ama hata yapmaya oldukça açık detaylarından biri ayak ölçülerine uygunluk. Ayakkabı numarası tek başına ayak ölçüsüne uygunluğu göstermez. Aynı numaraya sahip olsalar da, yapısı farklı iki çift ayakkabıdan biri ayağınıza tam olurken, diğeri küçük ya da büyük gelebilir. O yüzden, ayakkabıları denemeden satın alma kararı vermemelisiniz. Denemeyi oturarak yapmanın doğru olmadığını aklınızda bulundurun, çünkü oturuyorken sıkmayan bazı ayakkabılar, ayaktayken ve yürürken ayağınızı sıkabilir. Daha sağlıklı sonuç veren bir deneme için her iki ayakkabıyı da giyerek bir süre yürümeniz gerekiyor. Doğru ölçü, ayak tarağının genişliğine uyum sağlayan ve en uzun parmak ile ayakkabının uç kısmı arasında belirli bir mesafenin kaldığı ölçüdür.

Ayaklar gün içinde, fiziksel aktivitenin yoğunluğuna ve türüne göre belirli bir oranda şişer. Değerlendirme yaparken bunu da göz önüne almanızda fayda var. Ayakkabı alışverişine öğleden sonra çıkmak, ayağın alacağı en büyük hacme göre seçimde bulunmanızı sağlar Bu da, aldığınız ayakkabıları bütün gün rahatça giyebilmeniz anlamına geliyor.

Günlük Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı sorusu elbette estetiği de ilgilendirmekte. Özgün tasarımlarıyla tarzınızı yansıtan modellerin peşinde olun. Puma, Lumber Jack, Adidas, Reebok, Skechers gibi dünyanın önde gelen markalarının seçkin ürünleri VolkanSpor’da sizi bekliyor.