Converse: Bu Ayakkabı Hiçbir Zaman Eskimeyecek

  Ayakkabı koleksiyonunda kimin en az bir Converse çifti yok? Bu ikonik ayakkabı öğeleri, insanların tahmin edebileceğinden çok daha uzun süredir piyasada. Converse, Marquis Mills Converse tarafından bir lastik ayakkabı şirketi olarak kuruldu, 1917'de basketbol ayakkabısı yapmaya başladı ve 1922'de Chuck Taylor'ın şirketten daha fazla destekli ve esnekliğe sahip daha iyi bir ayakkabı yaratmasını istediğinde converse yeniden tasarladı. Converse, Taylor'ın imzasını ayak bileği yamasına ekledikten sonra, Chuck Taylor All Stars olarak tanındı. 1960'lara gelindiğinde şirket basketbol ayakkabısı pazarının yaklaşık yüzde 70 ila 80'ini ele geçirmişti, ancak gittikçe daha fazla sayıda basketbolcunun başka marka ayakkabılar giydiği 1970'lerde ayakkabının popülaritesi azaldı. Chuck Taylor All Stars, 1980'lerde retro tarzı gündelik ayakkabı olarak popülaritesinde bir geri dönüşün tadını çıkardı.

  Converse’in zamansızlığını keşfedelim ve markanın en ikonik ortak çalışmalarından ve tasarımlarından bazılarına bakalım. Orijinallerden, ünlülerle ortak çalışmalarına kadar Converse’in en ikonik ayakkabılarından sadece birkaçı:

The Commes des Garcon Converse, 2009

  İster sokak modası ister giriş seviyesi bir sokak giyimi parçası deyin, CDG x Converse iş birliği spor ayakkabısını kalıcı kalıcı hale getirdi. Japon marka Rei Kawakubo'nun yönetmeni tarafından tasarlanan Converse Play Comme des Garcons modeli, markanın imzası olan kalp tasarımını taşıdı ve siyah veya beyaz olarak iki unisex bileksiz converse ve bilekli converse versiyonları da mevcuttu.

Bilekli Converse Chuck Taylor All Star ’70, 2013

  Bu, Converse'i hayatımıza gerçekten yerleştiren bir ayakkabı. Chuck Taylor All Star, basketbol oyununda olduğu kadar modada da devrim yarattı. Taylor'ın kendisi onları gün içinde kullandığından beri klasik tasarım değişmedi ve günümüzde de çok güzel görünüyorlar. Bu model, en dikkat çekici Converse ayakkabısı ve onları en az bir kez denememiş birini bulmak zor.

Michael Jordan x Converse, 2017

  Bunlar geleneksel Converse ayakkabıları olmasa da Michael Jordan’ın basketbol sporu tutkusuna uyum sağlarken markanın tarihine de saygı duyar. İlk olarak, profesyonel pistte ilk kez göründüğünde Michael Jordan tarafından giyilen eski esintili bir ayakkabı olan Converse Fastbreak biçiminde geldiler, Jordan II'nin mavi beyaz renkleriyle üretildiler.

Süet Bileksiz Converse One Star, 2018

  Soğuk bir yerde yaşıyorsanız veya ayaklarınızı her zaman sıcak tutmaktan hoşlanıyorsanız, ikonik Converse One Star gibi daha sıcak bir Converse spor ayakkabı çiftini tercih etmenizi öneririz. Bu çift hala orijinal Converse markasına sadık kalıyor, ancak aynı zamanda kendi benzersiz dokunuşlarına da sahip.

Bileksiz Converse Chuck Taylor All Star ’70

  Şüphesiz bu, Converse’in en çok talep gören ayakkabılarından biridir. Tasarım basit ama etkili ve şüphesiz ikonik vintage esintili figürleri ve son derece rahat görünümüyle herhangi bir kıyafetle uyumlu olacak. Bu ayakkabıda sevilecek her şey var! Her tarzınıza uygun klasik bir stile sahip olmayı seviyorsanız, bu Converse ayakkabı çifti size yardımcı olmak için burada.

  Klasik, siyah üst kısımlardan cesur, renkli tasarımlara kadar Converse spor ayakkabıları, kelimenin tam anlamıyla her şeyle eşleştirilebildikleri için neredeyse herkesin sahip olması gereken temel ürünlerdir. Sevimli bir elbiseden, skinny kot pantolonlara ve bir grup tişörte kadar, Converse yanınızda. Birçok kıyafetle uyum sağlayan rahat ve havalı bu zamansız ayakkabıların gerçekten modası asla geçmeyecek.

  Sitemizdeki converse modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

                                                                                                                     

                                                                                                                                            06.04.2021