111. BABALAR GÜNÜ
 
 
 
  Dünya çapında babalar gününün yaratıcısı genellikle  Sonora Smart Dodd olarak kabul edilir. Dodd, anneleri öldükten sonra onu ve beş kardeşini yetiştiren bekar babası tarafından büyütüldü. Babasını onurlandırmak için, zaten ulusal olarak kabul edilen Anneler Günü'nü taklit eden özel bir gün yaratmak istedi. Dodd, babasının doğum günü olan 5 Haziran'da Babalar Günü'nü kutlamak istedi ve bu günün tüm şehirde tanınması için dilekçe verdi. Festivalleri düzenlemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyan belediye başkanı, tarihi iki hafta geriye çekti ve ilk Babalar Günü 19 Haziran 1910'da kutlandı. İlk Babalar Günü kutlamasında, genç kadınlar bir kilise ayini sırasında babalarına kırmızı güller dağıttı ve büyük sepetler dolusu güller dolaştırıldı, katılımcılar babalarının onuruna yakalarına gül iğnelemeye teşvik edildi- yaşayanlar için kırmızı ve ölen kişinin anısına beyaz. Dodd daha sonra oğlunu şehirde bir at arabası yolculuğuna çıkardı ve eve bağlı babalara güller ve hediyeler getirdi. 
 
Babalar gününü neden bu kadar çok seviyoruz? 
 
 
 
İyisiyle kötüsüyle bizi güldürürler 
 
En utanç verici baba anları bile daha sonra her zaman kahkahalarla dolu hikayelere dönüşecektir. Ve bir gün olmadık durumlarda yaptığı şakalara gözlerini devirdiğin zamanları özleyeceksin. Babalar bizleri o an görmesek de güldürür ve bu onların her zaman hayatımıza yaptığı en büyük katkılarından biri olacaktır. 
 
Babalar en harika öğretmenlerimizdir 
 
Lastikleri değiştirmek ve bisiklete binmek, babanın en büyük öğretilerinden sadece birkaçıdır. Babalar nesillerdir bilgeliklerini aktarıyorlar ve bunu asla göz ardı edemeyiz. Medeniyetin doğuşunda orakla çalışmayı öğrenmekten, mutfak lavabosundaki yemek artıklarını nasıl temizleyeceğimizi göstermeye kadar, babalar bize yolu göstermek için hep yanımızdaydılar. 
 
Sonsuz bir sabırları vardır 
 
Babalar çok şeye katlanır. Çocuklarıyla oynamaktan, ailenin geri kalanının eve getirdiği evcil hayvanın bakımına kadar, başta küçük bir yaygara çıkarsa bile, babanın sonunda onu seveceğine güvenebiliriz. Ve sırf verdikleri bu güven için bile onlara ne kadar teşekkür etsek az. 
 
 
 
Tüm destek, kahkahalar, sarılmalar ve baba şakaları için tüm babalara teşekkürler. Bu Babalar Günü, babanıza onu ne kadar takdir ettiğinizi gösteren bir hediye vermek istiyorsanız Sporvol sizin için doğru yer. Babalar günü hediyesi için babanızın sevdiği aktivitelerden yola çıkarak ayakkabı, terlik, sandalet, tshirt, şort ve deniz gözlüğü koleksiyonlarımızı inceleyebilirsiniz.